Faraon/Jumbo Brown

Faraón je farebný vzor. Nie je to plemeno. Mnohí ľudia si myslia, že každá farebná odroda prepelice je plemeno ako u sliepok, ale to je nesprávne. Faraon je vzor divokého typu/Aguty.Je to farba, ktorú by ste našli vo voľnej prírode, ak by sa vták ľahko vobec našiel vo voľnej prírode pri tejto farbe. Bez tejto základnej farby by nenastali žiadne farebné mutácie. V spätnom pohľade s inými odrodami je tento farebný vzor najcennejší, pretože je základom mnohých odrôd, ktoré dnes vidíte.U Jumbo Faraon ide o kmeň v štandardnej farbe. Vzor farieb je rovnaký. Jediným rozdielom je veľkosť vajíčok a veľkosť samotného vtáka. Náš kmeň Jumbo je určený na to, aby mal dvojaký účel. To znamená, že vták sa stáva dobrým mäsovým vtákom, ale tiež kladie krásne veľké vajcia.

Samčeky : Jumbo a štandard Faraon:Jumbo Brown a štandard
Samička Jumbo Brown prepelica - samička

Naše násadové vajcia sú klasifikované tak, aby poskytovali najlepšie jedince. Každé vajce pod 14 gramov sa vyradí a ide na iné účely. Systém klasifikácie používame iba pre naše násadové vajcia.Menšie vajcia sú nekvalitné pre liahnutie, preto v mnohých prípadoch končia v kuchyni.Veľkosť vajíčok a mláďat je priamo spojená. To je dôvod, prečo máme také drastické vyraďovanie vajíčok.Každý chovateľ má svoj vlastný štandard, ale to, čo sme pre nás vybrali je efektívne a je založené na vedeckých štúdiách.

Jumbo a štandardné faraon kohutiky majú rovnakú farbu. Obidva kmene majú svetlejšiu hruď. Ak sa u nich objavia iné farby operenia, vták je pravdepodobne zmes medzi dvoma kmeňmi. Pri chove nezabudnite oddeliť svoje sliepočky na násadové vajcia od iných kmeňov, pretože môžu po vyliahnutí vyzerať rovnako ako dominantná farba, ale prinášajú viac génov, ktoré nechcete pre čistý farebný a váhovy kmeň.Jumbo Brown - Faraon prepelice sme doviezli z USA takže sa jedná o čistú liniu a kmeň.Tak isto ako aj Jumbo tibetská a Texsaska u nás má povod z OHIO/USA.Viac informácií po telefone dovozný certifikát NPIP(USA) k nahliadnutiu tu

Požiadajte o bezplatnú cenovú ponuku

Pokial nám nechcete telefonovať,vyplňte prosím formulár a my Vás budeme kontaktovať.Vyberte prosím plemeno,dátum odberu a množstvo,vek alebo do poznámky násadové vajcia.