Mandžuská zlatá prepelica

Je jedným z najkrajších farebných rázov. Je chovaná tiež pomerne často, a to hlavne kvôli ľahšiemu poznaniu pohlavia podľa peria, podobne ako je tomu u divoko sfarbených. (ANONYM, 2012). Celková farba peria je svetlo žltá s čiernymi alebo hnedými pruhmi. Hruď samičky je tmavo bodkovaný, hruď samčeka je jednofaredná bez znakov. Samička má iba náznak tmavšej farebnéj masky v oblasti hrdla a hlavičky. Samec má výraznú hnedú alebo čiernu masku. Jedinci s hnedou maskou majú aj základnú farbu peria viac do oranžovéj, kdežto samce s čiernou maskou majú základnú farbu svetlejšie. Prepelice sú svetlejšie, pruhovaná.

Kohutik Mandžuská zlatá kohútik
Sliepočka Mandžuská zlatá sliepočka

Genotyp má Y / y +, žltá alela Y je v heterozygotnom stave hypostatická homozygotnemu stavu alele pre rozšírenie hnedej farby E / E, avšak dospelí jedinci majú krémovo proužkovaný fenotyp. Homozygoti Y / Y sú letálni, embryá tohto genotypu hynú do 48 hodín inkubácie (BAUMGARTNER, 2001). Pri krížení je kodominantní.

Požiadajte o bezplatnú cenovú ponuku

Pokial nám nechcete telefonovať,vyplňte prosím formulár a my Vás budeme kontaktovať.Vyberte prosím plemeno,dátum odberu a množstvo,vek alebo do poznámky násadové vajcia.