ÚVOD

Prepelice sú malý druh vtákov, ktorý patrí do rodiny bažantov. V roku 1595 sa prvý krát domestikovali v Japonsku.Sú aj dva druhy prepelíc nachádzajúce sa v Indii, t.j. Divoko sfarbená kŕmná u nás známa pod pojmom JUMBO.Sú to prepelice nachádzajúce sa v Džungli (Coturnix Coromandelica) a ešte Hnedo sfarbená (Tibetská Jumbo najdete aj u nás v ponuke) táto japonská prepelica (Coturnix Coturnix Japonica), je chovaná na mäso alebo na výrobu mäsa z kuriatok...

Zobraziť podrobnosti

Výhody chovu Japonskej prepelice

Požaduje len minimálny priestor na chov.Stačí len malý kapitál.Prepelice nie sú robustné vtáky.Môžu sa predávať už v mladom veku od päť týždňov.Sú zrelé vo veku šiestich až siedmich týždňov a potom začne snášať vajíčka.Vysoká znáška vajec.Prepeličie mäso je chutné ale iné ako kuracie a má nízky obsah tuku. Podporuje vývoj tela a mozgu u mladých. ..

Zobraziť podrobnosti

Budúcnosť chovu prepelíc

Dnes na trhu je prepeličie mäso viac ako vyťažené. Existuje veľký potenciál v hoteloch,reštauraciach a hypermarketoch atď.Vlády iních štátov presadzujú,aby hospodáry založili farmy prepelíc a snažia sa poskytnúť infraštruktúrne zariadenia na pomoc ľuďom. Na predaj japonskej prepelice napr. v USA je však potrebná štátna licencia.Na Slovensku je to omnoho zložitejšie.A najjednoduchší je takzvaný predaj z dvora.

Zobraziť podrobnosti

Systém chovu prepelic

Vo volierach od dvoch týždňoch sa môže chovať až šesť prepelic na štvorcovú stopu podlahových priestorov, prepelice sa môžu chovať aj v klietkach.To im pomôže získať dobrú telesnú hmotnosť.Každá klietka má dĺžku približne 6 stôp a šírku jednej stopy a rozdeľuje sa na šesť podjednotiek(klietok).Na získanie priestoru môžu byť klietky usporiadané do šiestich výškových úrovní.

Zobraziť podrobnosti