Kŕmenie prepelic

Kŕmny materiál by mal byť vyrobený z malých častíc. Päťtýždňová prepelica spotrebuje okolo 500 gramov krmiva za mesiac. Vo veku šiestich mesiacov prepelica spotrebuje približne 30-35 gramov krmiva denne. Vyžaduje sa asi 400 gramov krmíva na výrobu tuctu vajec.Brojlerová štartovacia kaša sa môže prisposobiť pridaním 5 kg olejových koláčov na 75 gramov krmiva. Častice by mali byť jemné drvené.

Zobraziť podrobnosti

Správa chovu prepelic

Vo veku šiestich týždňov vážia samičky prepelic do 175 gramov a váhy samčekov sú až do 125-150 gramov.Prepeličie samičky začínajú znášať vajcia vo veku 7 týždňov a pokračujú až do dvadsiatich dvoch týždňov. Obvykle sa znášanie vajec uskutočňuje vo večerných hodinách dňa a vážia asi 9-10 gramov..

Zobraziť podrobnosti

Rozmnožovanie prepelic

Prepelica začína reprodukciu vo veku 7. týždňa. Dosiahnu 50% produkciu vajec v 8. týždni veku.Pre produkciu oplodneních vajec by mali byť samce prepelice chované spolu so samicami vo veku 8-10 týždňov. Pomer samcov a samíc je 1:5. Doba inkubácie pri prepeličkách je 16-18 dní.Prepeličie vajcia sú zhruba jedna pätina veľkosti kuracích vajec a majú hmotnosti cca. 10 gm..

Zobraziť podrobnosti

Prepeličie mäso

Zo zdravých prepelíc získame mäso až 70-73% ich telesnej hmotnosti.Prepelica ktorá má 140 gramov telesnej hmotnosti,nám dáva 100 gramov upraveného mäsa..

Zobraziť podrobnosti