Farebný ráz Faraon - divoký typ (Aguty)

Najčastejšie chovaný farebný ráz takmer u všetkých hmotnostných línií. Niekedy sa táto farba označuje ako aguti. Farbou peria je zhodná s divokou japonskou prepelicou. Našej európskej prepelici poľnej (Coturnix coturnix) sa veľmi podobá predovšetkým samička. U samčeka je znateľný rozdiel v kresbe hrdla. Samec prepelice poľnéj má na hrdle výrazný čierny pruh, z oboch stan bielo lemovaný na krku. Samec japonskej prepelice máva len náznak tohto znaku, ale väčšinou má hrdlo podobne hrdzavohnedé ako hruď.

Sliepočka Faraon aliepočka
Sliepočka a kuriatko Faraon sliepočka

Vrchná časť tela je tmavo hnedá s priečnym svetlejším pruhovaním, spodná časť tela svetlá, u prepelice žltá s čiernym bodkovaním, u samca hrdzavá so svetlými pozdĺžnymi pruhmi. Mláďatá sú tmavo pruhované. Táto farba je pôvodným základom šľachtenia ďalších farebných rázov. Je ale tiež veľmi ťažké udržať ju v stálej pôvodnej podobe, pretože štandard ani nový smer k zlepšeniu uniformity nebol ešte presne stanovený. Šľachtenie na jednotný štandard je navyše väčšinou v rozpore so šľachtením na vysokú užitkovost, takže sa ciele na zjednotenie vzhľadu dosahuje len ťažko a pomaly.

Požiadajte o bezplatnú cenovú ponuku

Pokial nám nechcete telefonovať,vyplňte prosím formulár a my Vás budeme kontaktovať.Vyberte prosím plemeno,dátum odberu a množstvo,vek alebo do poznámky násadové vajcia.