6-12 týždňov v závislosti od genetiky a prostredia
30% bielkovinový štartér pre mláďatá ,20-25% bielkovinové pre začínajúce dospelé,Nepridávajte škrupiny vajec (alebo nahradu) pre nadbytočný vápnik.
Nie. Nerobte im príliš veľa prachového krmiva (respiračné problémy) alebo čokoľvek určeného pre kurčatá. Kurčatá majú vyššiu potrebu vápnika a kohúty prepelic nemôžu spracovať extra vápnik.
Po dosiahnutí zrelosti vtákov nepotrebujete ohrievať klietku, pokiaľ nie je teplota pod nulou. Vtáky sú v pohode vo väčšine prípadov, ak používate plastové fólie na pokrytie všetkých prievanov. Pamätajte si, že coturnix existuje vo voľnej prírode najmä v Rusku a v severnej Číne, kde je chladno väčšinu roka.
Vzhľadom k tomu,že na rozdiel od kurčiat prepelice niesu nositelia salmonely v ich zažívacom trakte môžete jesť vajcia aj surové, a tým získať ďalšiu výživu ktorú by ste varenim dali preč. Aj varené sú veľmi dobré a sú pre vás lepšie ako kuracie vajcia. Tento odkaz opisuje ich nutričnú hodnotu.
Prepelica bola dlho chovaná v klietkach, aby ste japonské prepelice, ktoré potrebujete vyliahli, budete potrebovať inkubátor/liaheň. Coturnix bol chovaný v zajatí už viac ako 1000 rokov a možno až 4000 rokov /zmienky sú už v starom egypte /, čo spôsobilo poškodenie reprodukcie plemena.
Budú znášať vajcia asi 1,5 roka neustále. Po tejto produkcii zvyčajne klesá znáška vajec.Priemerne prepelice žijú približne 2-2,5 roka, hoci som počul, že niektoré z nich žijú do 5 rokov, niečo cez 3 roky je zriedkavé. Vhodné je hneď po roku staré nahradiť novým chovom.
Dajte im to do misky.Prepelice sú vyberavé a vytvoria hodne odpadu týmto spôsobom môžete odstrániť to, čo pred tým nezjedia.Miluju uhorky,cuketu. Avokádo je pre nich jedovaté.
Klietka pre prepelice,sa odporúča aby mala jednu štvorcovú stopú (25-34 cm2) na jedného vtáka , ale pokúste sa im dať viac,potom nevyzerajú, že žijú vo väzení.

Opýtajte sa nové otázky